Magnetoterapia

Aparaty typu Magnetronic przeznaczone są do terapii pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Pod wpływem pola magnetycznego jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom powodując hiperpolaryzację błony komórkowej i tym samym wzmagają przemianę materii. Poprawione ukrwienie w komórce poprzez działanie pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu. W porównaniu do elektroterapii prądami (interferencyjnymi, diadynamicznymi, impulsowymi itp.), które działają przeważnie na powierzchni i w tkankach dobrze przewodzących prąd elektryczny, magnetoterapia posiada istotne zalety takie jak:
- równomierne przenikanie pola magnetycznego przez wszystkie tkanki
- możliwość wykonywania zabiegów poprzez ubranie, gips, bandaże itp., które nie stanowią przeszkody dla pola magnetycznego
- metal nie stanowi przeciwwskazań do stosowania zabiegu
- szeroki zakres wskazań spowodowany skutecznością oddziaływania zarówno na tkankę kostną jak i łączną

Magnetronic MF-10

Terapia polem magnetycznym niskiej częstotliwości.
Możliwa praca na dwóch aplikatorach jednocześnie.

Aparat Magnetronic MF-10 posiada:
- wbudowane gotowe procedury terapeutyczne dla typowych schorzeń, ponad 50 pozycji
- możliwość zapisywania własnych procedur terapeutycznych (kilkadziesiąt pozycji)
- indywidualna regulacja parametrów dla każdego pacjenta
- system powiadamiania o błędach wraz z podpowiedziami dla obsługi
- system automatycznego rozpoznawania rodzaju przyłączonego aplikatora
- czytelny, duży ekran LCD ułatwiający odczytywanie parametrów

DANE TECHNICZNE:
- kształty zmian pola magnetycznego: sinusoida, prostokąt, trójkąt – unipolarne i bipolarne.
- MX1 – kolejna zmiana kształtów modulacji, przy stałej częstotliwości
- MX2 – kolejna zmiana kształtów modulacji, z jednoczesną zmianą częstotliwości
- częstotliwość zmian pola magmetycznego: 2-50 Hz
- zmiana indukcji pola magnetycznego: 0-20 mT
- czas impuls / przerwa: 0,5-8 s
- masa aparatu: 4,2 kg
- posiada oznaczenie CE

ZASTOSOWANIE
Aparaty typu Magnetronic znajdują zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych oraz w zaburzeniach układu krążenia. Z praktyki klinicznej wynika, że magnetoterapia może być stosowana z szerokim marginesem bezpieczeństwa u wielu pacjentów, u których inne zabiegi fizykalne są przeciwwskazane. Pozytywne działanie terapii tego typu wykazano w leczeniu wielu chorób narządu ruchu (opóźniony zrost kostny, stawy rzekome, zespoły typu Sudeck, stany pourazowe stawów i tkanek miękkich okołostawowych – tj. zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, uszkodzenia wiązadeł, urazy ścięgien – osteoporoza, stany zapalne stawów, stany po operacjach z endoprotezoplastyką stawu włącznie) oraz chorób układu nerwowego (stany po urazach czaszkowo-mózgowych, zaburzenia czynności nerwów czaszkowych i obwodowych, neuralgie, nerwobóle, nerwiaki, bóle fantomowe). Magnetoterapia aparatami typu Magnetronic wpływa pozytywnie na układ immunologiczny. Wykazuje również silnie działanie przeciwbólowe, przy czym zabieg sam w sobie jest bezkontaktowy i niebolesny. Leczenie polem magnetycznym stosuje się również w utrudnionym gojeniu się ran, bólach głowy, ostrym i przewlekłym zapaleniu oskrzeli i zatok. W praktyce stwierdzono, że do głównych jego oddziaływań należy zaliczyć: uśmierzanie bólu, zapobieganie stanom zapalnym i rozluźnienie napiętych mięśni. Bardzo dobre efekty uzyskano w terapii polem magnetycznym zaburzeń obwodowego układu krążenia.

tu